Що робити, якщо ви отримали відмову при оформленні заявки на кредит?

Що робити, якщо ви отримали відмову при оформленні заявки на кредит?

08.04.2019 2 Від mediacom.com.ua

На відміну від банків, відсоток схвалюваних заявок на кредит в мікрофінансових організаціях дуже високий. У деяких компаніях він досягає показника 99%. Однак трапляється й таке, що ваш запит відхиляють. Причому за правилами взаємодії з клієнтами, мікрофінансова організація не зобов’язана повідомляти вам причину своєї відмови. Розглянемо, чому МФО відмовляють в мікропозиках і чи можна з цим щось зробити.

 

Кому МФО відмовляють при будь-яких обставинах?

Якщо ви хочете взяти кредит онлайн, то для початку перевірте, чи підходите ви кредитору, як позичальник. Тут не потрібна довідка про доходи, цінне майно або бездоганна кредитна історія. Але є ряд категорій, які не можуть бути клієнтами МФО:

  • громадяни з судимостями;
  • проживають на анексованих територіях;
  • мають борги і прецеденти конфліктів з іншими МФО;
  • злісні неплатники банкам.

Деякі компанії мають вікові обмеження. Наприклад, не видають позики людям старше або молодше певного віку. 

 

Що потрібно зробити, якщо вам відмовили в кредиті?

Якщо ніяк не можете отримати кредит онлайн на карту без відмови, перевірте, чи не припустилися ви помилки при заповненні анкети. Якщо використовується автоматична перевірка заявок, то навіть похибка може послужити причиною відмови в кредитуванні. Особливо будьте пильні при заповненні основних даних, а також врахуйте, що ім’я в паспорті і ім’я власника банківської карти повинні бути ідентичні. Іноді у людей паспорт виданий на одне ім’я, а картка на інше, особливо часто трапляється в подібних іменах типу Наталя і Наталія. В такому випадку вам, швидше за все, буде потрібна додаткова перевірка – фото з паспортом або підтверджуючі документи.

Так як видається кредит онлайн без поручителів і довідок, то єдиним віддзеркаленням вашої платоспроможності і благонадійності служить кредитна історія. Звичайно, МФО не так вимогливі до неї, як банки, але все ж намагаються уникати клієнтів з дуже низьким рейтингом. Якщо вам відмовляють раз по раз – перевірте кредитну історію. Це можна зробити в додатку Приват24, на сайті УБКІ. Можливо, у вас є борги, про які ви забули або інформація в Бюро Кредитних Історій не правильна, застаріла. Помилки з даними теж трапляються, так що постарайтеся їх виправити перед подачею заяви і простежте, щоб інформація оновилася.

Не ігноруйте необов’язкові питання при заповненні анкети. Іноді даних про позичальника виявляється не досить, щоб оцінити його повною мірою. Тоді система також відхиляє заявку. 

Перевірте відсоток схвалюваних заявок на кредит (це можна зробити на сайті МФО або в незалежних рейтингах, моніторингах). Якщо він нижче 90%, то ви вибрали організацію з досить жорсткими умовами. Пошукайте МФО з 95-99% позитивних рішень і заповніть анкету там.

 

Що не потрібно робити, якщо вам відмовили в мікропозиці?

В першу чергу, не потрібно подавати онлайн заявки на кредит одну за одною. Так ви можете потрапити в чорний список мікрофінансової організації (часто він загальний для декількох компаній). Як вже говорилося вище – МФО не зобов’язані повідомляти причину відмови. Тому не варто тероризувати службу підтримки або співробітників у чаті такими питаннями. Вони не тільки мають право не відповідати, але і найчастіше самі не знають відповіді. Заявки обробляються автоматично, а чому алгоритм системи може відхилити вашу анкету – написано в попередній частині.